Lapkričio 16-oji – Tarptautinė Tolerancijos diena

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau tryliktus metus inicijavo lapkričio 16-osios –  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie kilnaus minėjimo. Pagrindiniai pilietinės iniciatyvos tikslai buvo šie: aptarti su vaikais, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, bei  paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam.

Šįmet Tolerancijos dienos simbolis buvo mozaika. Mes savo mozaiką kūrėme iš mokinių mokyklos gyvenimo nuotraukų. Ją eksponavome fojė. Mozaikoje atsispindėjo, kokia mes esame tolerantiška bendruomenė. Pirmadienį per trečią pamoką Tarptautinę Tolerancijos dieną paminėjome mokyklos fojė. Renginio metu mokinės inscenizavo tolerantiško žmogaus gyvenimiškas situacijas, dainavo dainas, deklamavo eilėraščius. Renginį stebėjusiems buvo galima laimėti prizus, kurie simbolizavo toleranciją.

Džiugu, kad kiekvienais metais tolerancija „įsišaknija“ vis giliau mumyse, kad kiekvieno mokinio širdelėje vis mažiau lieka vietos neapykantai, pykčiui bei nedraugiškumui. Tikiuosi, kad vis sėkmingiau mes išmoksime priimti žmones tokius, kokie jie yra.

Socialinė pedagogė Indrė Petruškevičienė

Indres1