Tik nuo vaikystės pradėta skiepyti meilė knygai
ir mokslui duoda vaisius.

 

Mažieji mokyklos bibliotekos skaitytojai
šventė Tarptautinę vaikų knygos dieną

     Balandžio 2-ąją, danų pasakininko Hanso Kristijano Anderseno (1805-1875) gimimo dieną, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Šia proga mūsų mokykloje  vyko priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokinių susitikimas su vaikiškų knygelių ,,Prie eglutės“ ir ,,Nuspalvink savo pasaulį“ autore Birute Kuklieriene. Kauno miesto ,,Rasos“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja-ekspertė vedė įdomų užsiėmimą ,,Kaip gimsta eilėraštis?“. Prieš renginį vaikai iliustravo autorės eilėraščius, renginio metu kartu su viešnia juos skaitė ir aptarė. Daugumą savo  eilių autorė skiria savo keturiems mažiems anūkams, gyvenantiems su tėvais Jungtinėse Amerikos Valstijose.
     Mokiniai autorei parodė ir savo sukurtus eilėraščius bei jų iliustracijas (mokyklos bibliotekoje  jie įrišti pačių vaikų rankomis pagamintose knygose ,,Vaikų poezijos rudenėlis“ ir ,,Vaikučių eilės“). Pradinukai deklamavo savo mėgstamus eilėraščius, džiaugėsi autorės dovanomis – knygelėmis. Jai mažieji draugai ir ,,namų darbų“ uždavė: parašyti eilėraščių apie kiškį (mat kiškis – mūsų miestelio herbo simbolis).
     Mokytoja Birutė Kuklierienė yra ir lietuvių kalbos kultūros specialistė-lektorė. Mūsų mokyklos lietuvių kalbos mokytojoms bei vyresniųjų klasių mokiniams ji padovanojo 10 savo sudarytų knygų ,,Samprotaujamojo teksto rašymas: teorija ir praktika“.
     Atsisveikindami su knygų autore, vaikai dėkojo jai už tai,  kad ,,atvyko“, kad  ,,rašo knygeles vaikams“, kad ,,galima jas spalvinti“, kad ,,įdomiai organizavo šią netradicinę pamoką“, kad ,,yra nuoširdi bibliotekininkės mokyklinio suolo draugė“... Iki naujų renginių-susitikimų, skirtų Tarptautiniams bibliotekų metams! Džiugu, kad mūsų mokyklos biblioteka – ne tik knygų saugojimo vieta, bet bendravimo ir atradimų erdvė.
    Nepamirštamos šventės akimirkos sustabdytos mokytojos Rūtos Venckevičienės nuotraukose. Pasidžiaukime kartu žingeidžiais, nuoširdžiais mūsų mokinukais –,,kiškiais – sasnaviškiais“.

Bibliotekininkė Roma Alaunienė

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
01/11 
start stop bwd fwd