Puikus Sasnavos mokinių pasirodymas konferencijoje
„Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtoje“

     Šių metų vasario 10 dieną Pilviškių ,,Santakos‘‘ gimnazijoje vyko respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija ,,Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtoje‘‘. Joje dalyvavo moksleiviai iš Vilkaviškio, Kaišiadorių, Širvintų, Vilniaus ir Marijampolės savivaldybės mokyklų.
     Sasnavos pagrindinės mokyklos ,,Gamtos bičiulių‘‘ būrelio narės Fausta Mikaliūkštytė, Evelina Čebatoriūtė, Monika Potockaitė ir Evelina Marčiulynaitė (mokytoja D. Kraujalytė) pristatė savo tyrimus ir perskaitė pranešimą ,,Skaidytojų (sliekų) paplitimas Lygumų mokyklos dirvožemyje‘‘.
     Pranešimus vertino autoritetinga komisija: VDU profesorės Vida Mildažienė, Eugenija Kupčinskienė ir Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnybos direktorė Asta Grinevičienė. Komisijos narės pranešėjams negailėjo nei pastabų, nei draugiškų patarimų, kaip tobulinti tiriamuosius darbus.
     Sasnavos pagrindinės mokyklos mokinėms labai patiko Vytauto Didžiojo universiteto biochemijos ir biotechnologijų katedros profesorės, habilituotos mokslų daktarės Vidos Mildažienės pranešimas ,,Superorganizmai lėtūnai – išlikimo lyderiai‘‘. Mokines nustebino tai, kad šie maži organizmai yra pabuvoję net kosmose, o jų gebėjimai išgyventi sudėtingiausiomis sąlygomis gali išgelbėti žmoniją.
     Konferencijos dalyviai, išklausę visus pranešimus ir papietavę, susiskirstė į dvi grupes, kuriose vyko praktiniai užsiėmimai. Sasnavos mokinių grupė, vadovaujama profesorės V. Mildažienės, atliko praktikos darbą ,,Kaip prakalbinti augalų žioteles?‘‘ Gamtos bičiulės išmoko pasiruošti augalo lapo mėginį, dirbo su šviesiniu mikroskopu.
     Konferencijos apibendrinimas ir apdovanojimai sasnavietes maloniai nustebino: jų pranešimas ,,Skaidytojų (sliekų) paplitimas Lygumų mokyklos dirvožemyje‘‘ buvo pripažintas vienu geriausių. Pranešimą rengusias ,,Gamtos bičiulių“ būrelio nares komisija apdovanojo diplomais ir rėmėjų dovanomis.
     Išklausę nuotaikingą koncertą, įgiję žinių, patirties ir noro tęsti tiriamuosius darbus, grįžome į namus.
     Dėkojame konferencijos organizatoriams ir mokytojai Ritai Kazlauskienei, pakvietusiai dalyvauti.

Eva Rauluševičiūtė, Sasnavos pagrindinės mokyklos jaunoji žurnalistė

1
IMG_3617
IMG_3620
1/3 
start stop bwd fwd