Nacionalinio diktanto konkurse varžėsi
ne tik mūsų mokyklos mokiniai, bet ir jų tėvai

     Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas, kuris šiais metais vyko jau 10-ą kartą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.
     I Nacionalinio diktanto konkurso turas vyko šių metų vasario 24 d. 10 val. Jį transliavo per LRT Radiją ir internetu. Diktantą savo darbo vietoje rašė įmonių ir organizacijų darbuotojai, mokiniai ir mokytojai, užsienio lietuvių bendruomenių nariai. Džiaugiamės, jos šiame konkurse gausiai dalyvavo ir mūsų mokyklos 6-10 klasių mokiniai. Rašyti Nacionalinį diktantą jie buvo pakviesti į Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Sasnavos filialą. Kartu su mokiniais diktantą rašė ir mokinius pakvietusi bibliotekos vedėja Aušra Valaitienė, ir mokinių tėvai bei mokytojai.
     Nacionalinio diktanto konkurso finalas vyks balandžio mėnesį. Dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą bus atrinkti tik geriausi darbai. Finalą tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas. Tada ir paaiškės, kas galės didžiuotis raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio titulu.

Stefanija Navickienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

1
2
3
4
5
1/5 
start stop bwd fwd