PIRMOKŲ POPIETĖ „MANO PAREIGOS“

     Šių metų sausio 8 dieną Marijampolės sav. Sasnavos pagrindinės mokyklos pirmokai dalyvavo popietėje „Mano pareigos“. Prieš užduoties vykdymą vyko diskusija apie tai, kas yra pareiga, už ką vaikai yra atsakingi namuose, mokykloje ir už jos ribų. Buvo aptartos ir tėvelių atsakomybės. Vaikai noriai dalijosi asmenine patirtimi, įvardijo savo pareigas namuose.
     Siekiant išsiaiškinti, kaip vaikai suprato pareigos ir atsakomybės sąvokas, mokinukams buvo pateiktos užduotys, kuriose reikėjo išrinkti ir nuspalvinti paveikslėlius, susijusius su tam tikromis pareigomis. Džiugu, kad jau pradinių klasių mokiniai turi tam tikras pareigas bei atsakomybes, iš kurių dažniausiai pasitaikančios yra šios: namų ruošos darbai, kambario tvarkymas, indų plovimas, augalų ir gyvūnų priežiūra ir kitos. Džiugino ir tai, jog didelė dalis vaikų savitvarkos darbus ar namų darbų ruošą vadino ne pareiga, o savaime suprantamu dalyku. Vaikai pastebėjo, kad vyresnių brolių ir seserų pareigos skiriasi nuo jų, todėl apibendrindami diskusiją padarė išvadą, kad žmogaus pareigos ir atsakomybės auga kartu su juo.
     Popietės pabaigoje žaisdami žaidimą pirmokėliai įtvirtino žinias apie jų pareigas ir atsakomybes, o jų mokytoja Edita pasidžiaugė, kad ugdo mokinius, pakankamai pareigingus tiek klasėje, tiek namuose.

Mykolo Romerio universiteto studentė Daiva Geležauskienė

 

DSC_0015
DSC_0016
DSC_0017
DSC_0021
DSC_0022
DSC_0023
Praktika1
Praktika2
praktika3
praktika4
praktika5
01/11 
start stop bwd fwd