DEUTSCH MACHT SPASS...

drugeliai

     Šiemet jau trečią kartą Vokiečių kalbos dienomis (spalio 22-26) visa Lietuva vėl prabilo vokiškai! Šia iniciatyva siekiama pabrėžti VOKIEČIŲ KALBOS vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse.

     Spalio 24 dieną mūsų mokyklos biblioteka 5-10 klasių mokinius pakvietė prisijungti prie „Ö kaip vokiškai?“ iniciatyvos. Visi kartu repo ritmu atlikome grupės ,,SKAMP“ specialiai Vokiečių kalbos dienoms sukurtą himną ,,Ja, ich kann!“. ,,Taip, aš galiu! “ – mokiniai įtikino vieni kitus ne tik dainuodami, bet ir atsakinėdami į įdomius klausimus, susijusius su Vokietijos Federacinės Respublikos istorija, gamta, literatūra, muzika, dalyvaudami vokiškų žodžių bei pasisveikinimo ir atsisveikinimo frazių estafetėse. Žiūrėjome šiam renginiui parengtas skaidres, klausėmės vokiškos dainos ,,Nur ein Wort“, kuri padėjo linksmai įsiminti daug vokiškos leksikos elementų. Apžiūrėdami nuotraukų stendą vestibiulyje, mokiniai prisiminė 2016 ir 2017 metų renginio akimirkas, ekspozicijoje susipažino su vokiškomis knygomis.

     Dėkojame projekto iniciatoriams ir rėmėjams  VOKIETIJOS FEDERACINĖS RESPUBLIKOS AMBASADAI LIETUVOJE, GOETHE`S INSTITUTUI, CENTRINEI UŽSIENIO ŠVIETIMO SISTEMOS VALDYBAI (ZFA), VOKIETIJOS AKADEMINIŲ MAINŲ TARNYBAI (DAAD) IR VOKIETIJOS IR BALTIJOS ŠALIŲ PREKYBOS RŪMAMS (AHK) už puikią galimybę plačiau pažinti Vokietiją, vokiečių kalbą, už simbolinius suvenyrus – tušinukus, balionus, lipniuosius lapelius, atšvaitus su užrašu „Ö kaip vokiškai?“ ir saldžias vokiškas ,,dūdeles“...

     Esame nusiteikę kitais metais vėl dalyvauti respublikinio Vokiečių kalbos dienų projekto renginiuose, tad ir atsisveikiname iki kito spalio: ,,AUF WIEDERSEHEN, BIS WIEDER!

Sasnavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Roma Alaunienė

20181024_143717
vokieiai
vokieiai1
vokieiai2
vokieiai3
vokieiai4
1/6 
start stop bwd fwd