Tarptautinė tolerancijos diena

     Kiekvienais metais Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Prie kilnios akcijos prisijungia įvairios institucijos, taip pat ir daugelis mokyklų. Juk būtent čia, mokyklose, vaikams skiepijamos vertybės, ugdomas pilietiškumas bei tolerancija.

     Šiemet Tarptautinę tolerancijos dieną pasitikome su tolerancijos raktu. Pilietinės iniciatyvos idėja – raktas – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų, išsiskiriantį ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstantį kitą religiją. Kai kurie žmonės, supratingi, draugiški, priimantys kitą ir kitokį žmogų, rodantys jam pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms. Suprasdami Tarptautinės tolerancijos dienos rakto simbolinę reikšmę, mūsų mokyklos mokinukai senų, surūdijusių raktų aktyviai ieškojo savo namų stalčiuose, o iš surastų raktų visi kartu sukūrėme savo mokyklos tolerancijos raktą.

     Taigi nesvarbu, koks tas tolerancijos raktas – medinis, popierinis ar metalinis, svarbiausia, kad jis būtų prasmingai panaudotas ir pasiektų tikslą – IŠ ŠIRDIES – Į ŠIRDĮ!

Sasnavos pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Indrė Petruškevičienė

Raktas1
Raktas2
raktas3
1/3 
start stop bwd fwd