Meniniai kūrybiniai užsiėmimai Sasnavos pagrindinėje mokykloje

Birželio 1014 dienomis Sasnavos pagrindinėje mokykloje MJOTAS (Marijampolės jaunimo organizacija ,,Apskritas stalas”) kartu su Lietuvos Kultūros taryba pradėjo meninius kūrybinius užsiėmimus. Šiais užsiėmimais buvo siekiama skatinti vaikų ir jaunimo kultūrą bei kūrybiškumą, kasdien susipažįstant vis su kitais meninės raiškos būdais bei mokantis išreikšti save per kūrybą.

Savaitę mokiniai pradėjo piešdami bendrą piešinį, vėliau jie lipdė apetitą žadinančius magnetukus bei gamino sapnų gaudykles. Vos ne karščiausią birželio dieną vaikai praleido dekoruodami stiklainius indelius, kuriuos vėliau pripildė idėjomis, ,,ką nuveikti vasarą, kai nėra ką veikti”. Savaitės pabaigoje skutimosi putų ir dažų pagalba vaikai gamino marmurinį popierių, iš kurio vėliau jie sukūrė skirtukus knygoms bei pintus raktų pakabukus. Užsiėmimų metu didelis dėmesys buvo skiriamas ne tik kūrybiškumui bei saviraiškai, bet ir socializacijai, bendrumo jausmui ugdyti. Taip pat vaikai sukūrė bendrą piešinį, sudarytą iš kiekvieno mokinio skirtingos figūros, kuriame besikryžiuojančias linijas jie užpildė įvairiomis spalvomis ir raštais. Tačiau labiausiai vaikams įsiminė penktadienis: šią dieną jie gamino marškinėlius su norimu užrašu ar paveikslėliu. Džiugu, kad užsiėmimų metu mokiniai buvo skatinami mokytis vienas iš kito, dalintis kūrybinėmis idėjomis ir mintimis.

Tariame nuoširdų ačiū kūrybingai ir mielai projekto vedėjai Vasarei Kapsevičiūtei. Tikimės, kad Vasarė mūsų mokyklą aplankys ir ateityje.

Socialinė pedagogė Indrė Petruškevičienė