TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA SASNAVOS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

Tolerancijos ugdymas prasideda šeimoje, vėliau tam daugiau dėmesio skiriama mokykloje. Teisingas požiūris į toleranciją gerina žmonių tarpusavio santykius ir padeda visapusiškam asmenybės tobulėjimui.

Kaip ir kiekvienais metais, Sasnavos pagrindinės mokyklos mokiniai noriai ir aktyviai paminėjo lapkričio 16 – ąją dieną. Ši data svarbi visoms ugdymo institucijoms, kadangi tai – Tarptautinė Tolerancijos diena.

Šiais metais visi vieningai gaminome „Tolerancijos gėles“. Gėlė visuomet kelia teigiamas emocijas. Gėlės dovanojamos mylimam žmogui, įteikiamos sveikinant įvairiomis progomis, pagerbiant kieno nors atminimą ar norint susitaikyti, atsiprašyti. Gėlė dovanojama ne tik draugui ar mylimam žmogui, bet ir tam, kurio galbūt nemėgsti, kuris yra kitoks, bet tu jį toleruoji – priimi tokį, koks jis yra. Mokinių gėlės buvo viena už kitą gražesnės savo formomis, dydžiu bei spalvomis. Jomis puošėme „Tolerancijos medį“, o kitos gėlės, kaip tolerancijos simbolis, buvo įteiktos mūsų miestelio socialiniams partneriams. Visą savaitę vyko paskaitėlės apie tolerancijos svarbą žmonių gyvenime.

Taigi, siekiant tobulumo ir prasmingesnio gyvenimo, galime užsibrėžti sau tikslą, kad stengsimės būti tolerantiškesni, pakantesni vieni kitiems. Teisingas tolerancijos suvokimas turi būti ugdomas nuolatos ir laikomas viena iš didžiausių vertybių mūsų pasaulėjautoje.

Socialinė pedagogė Indrė Petruškevičienė

  • 20131112_101420
  • 20131113_125020
  • 20131114_115736
  • 20131114_115742