„Savaitė be patyčių“ Sasnavos pagrindinėje mokykloje

Kovo 24 - 28 dienomis mūsų mokykloje vyko akcija „Savaitė be patyčių“, kurios metu buvo skatinama tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam.

Kaip ir kiekvienais metais,  buvo vykdoma įvairi prevencinė veikla. Pradinių klasių mokinukai piešė draugystės delnus, kuriais papuošė draugystės medį. Ypač smagia atrakcija mažiesiems tapo „draugiškų spurgyčių“ kepimas. Su vyresniais mokiniais diskutavome apie patyčias, žiūrėjome filmus, pamokančias situacijas.

Mūsų mokyklos mokiniai noriai priėmė akcijos „Savaitės be patyčių“ organizatorių pasiūlymą kurti „Draugystės knygą“. Į šią prisiminimų knygą buvo sudėti mokinių piešiniai bei jų pačių kurti eilėraščiai, kuriuose atsispindėjo draugystės svarba žmogaus gyvenime. „Draugystės knygą“ įteikėme mokyklos bibliotekininkei.

„Savaitės be patyčių“ kulminacija tapo bendras mokinių bei pedagogų darbas – šaunus renginys, kurio metu skambėjo S. Nėries eilės, dainos, o svarbiausia - mokytojai mokiniams padovanojo mini spektaklį. Pedagogai drąsiai suvaidino mūsų mokyklai itin aktualias patyčių situacijas ir parodė, kokie nesudėtingi gali būti jų sprendimo būdai. Renginį vainikavo saldi mokytojų dovana mokiniams – tortas.

Akcijos organizatoriai džiaugiasi, kad sulaukė didelio mokinių ir pedagogų dėmesio, kad mokiniai aktyviai pasisakė prieš patyčias mokykloje, skatino vieni kitus gerbti ir draugiškai bendrauti. Dėkojame visiems, geranoriškai prisijungusiems prie šios akcijos.