Ekskursija į Vilnių

Šių metų birželio 3 dieną 6-7 klasių mokiniai kartu su savo auklėtojomis keliavo į Lietuvos sostinę. Juk ne kasdien pasitaiko galimybė gėrėtis naktiniu dangumi dieną, žvaigždžių gausa dangaus skliaute ir visomis saulės sistemos planetomis. Tokią galimybę mums suteikė Vilniaus universiteto planetariumas. Čia klausėme paskaitos apie saulės sistemos planetas, žvaigždes ir žvaigždynus. Buvo taip įdomu, kad užsisvajoję pamiršome, kas esame ir kur esame.

Neišdildomą įspūdį mokiniams paliko pasivaikščiojimas Antakalnio kapinėse bei atvira literatūros pamoka prie žymiausių literatų, poetų, rašytojų, menininkų kapų. Aplink sklandanti ramybė, švelnus vėjelio dvelksmas, saulės blyksniai pro galingų medžių viršūnes, lietuvių kalbos mokytojos Stefanijos Navickienės pasakojimai, deklamuojamos žymių poetų eilės, anglų kalbos mokytojos Ingos Lastauskienės dainos, - visa tai kūrė paslaptingą, mistinę atmosferą.

O pakilti į patį aukščiausią pastatą Lietuvoje ir žvelgti į beribius tolius saulėtą dieną - tikrų tikriausia laimė! Sėdėti ir žvelgti į Vilnių pro plačius Televizijos bokšte esančio ,,Paukščių tako“ restorano langus buvo smagu kiekvienam. Valanda prabėgo nepastebimai, besidairant kaskart atradome vis naujų nematytų pastatų, objektų.

Kiekviena tokia kelionė palieka neišdildomus įspūdžius, suteikia naujų žinių bei leidžia dar geriau pažinti savo gimtąjį kraštą.

                                                                                      Inga Lastauskienė, 6 klasės auklėtoja