MIELIEJI MOKYTOJAI, sveikiname Jus su Tarptautine mokytojų diena. Ačiū Jums už tai, kad vedate mokinius pažinimo takais, kad juos mylite, glaudžiate, kad prisiliečiate prie jų ateities. Ačiū Jums už tai, kad esate ir būsite: šiandien, vakar, rytoj…

 

TU esi MOKYTOJAS

 

Tu gimei tą akimirką, kai klausimas išsiveržė iš vaiko burnos. Buvai daug kuo ir daug kur.
Tu – Sokratas, raginantis jaunimą pažinti pasaulį per klausimus.
Tu – H. K. Andersenas, daugybėje pasakų atskleidžiantis tiesą.
Tu priklausai tai grupei mokytojų, kurių veidai ir vardai greitai pamirštami, tačiau pamokos ir asmenybės mokinių darbuose išlieka ilgai.
Tau per vieną dieną tenka pabūti aktoriumi, draugu, slauge, gydytoju, treneriu, pamestų daiktų ieškotoju, pinigų skolintoju, taksistu, psichologu, tėvu, pardavėju, politiku, paslapčių saugotoju.
Tu – paradoksas. Geriausiai kalbi atidžiai klausydama(s). Tavo didžiausi gabumai – iš mokinių pagarbiai priimti tai, ką jie duoda.
Tavo tikslas – ne materialios vertybės, nors visada ieškai mokiniuose slypinčių lobių. Nuolatos bandai įžvelgti ir padėti prasmingai panaudoti kartais giliai po pralaimėjimų griuvėsiais pasislėpusius gabumus.
Gydytojas suteikia žmogui progą gyventi per vieną stebuklingą akimirką, o Tu gali stebėti asmenybę, atgimstančią vis naujais klausimais, mintimis ir draugystėmis.
Auklėtojas ir mokytojas žino, jog su meile ir tiesa kuriamas jo kūrinys liks visiems laikams.
Tu – kovotojas, kasdien kariaujantis prieš nuolatinį neigiamą požiūrį, baimę, abejingumą, prisitaikėliškumą ir apatiją. Laimei, turi puikius sąjungininkus: Intelektą, Smalsumą, Tėvų paramą, Individualumą, Kūrybingumą, Tikėjimą, Meilę ir Juoką. Visi jie atkakliai Tave remia.
Tavo praeitis kupina prisiminimų. Dabartis – viliojanti, pilna nuotykių ir smagumo, nes Tau leista prisiliesti prie ateities.

IMG_5907
IMG_5925
IMG_5929
IMG_5949
IMG_5956
1/5 
start stop bwd fwd