KALĖDŲ BELAUKIANT

                  Artėja pačios gražiausios, pačios prasmingiausios metų šventės – šv.Kalėdos. ,,Kalėdos – tai jaukumas, tai į vaikystę, į svajones ir net į tai, ko neturėjai, grąžinantis spygliukų kvapas. Tai – eglutės žaisliukas elgetos skrybėlėje. Tai – išsiblaškęs angelas, priėjęs arčiau nei jam leista. Tai – dūmai iš iki pažastų snieguosna įklimpusios trobelės kamino. Tai – šienas po staltiese. Tai – močiutės megztos kojinės. Tai – dovanos, kurias skubėdami išbarstė nykštukai. Netyčia. Kalėdos – tai stebuklas“. 

                  Šio stebuklo belaukdami gruodžio 18 dieną mūsų mokyklos pradinių klasių mokinukai rinkosi į šventę, kuri vyko mokyklos aktų salėje. Čia juos pasitiko vedantieji – penktokai Samanta ir Kasparas bei jų auklėtoja Stefanija. Prisiminę vaikystėje girdėtas pasakas, jie pakvietė salėje susirinkusiuosius į 2-3 klasės mokinukų paruoštą vaidinimą – pasaką ,,Vilkas ir septyni ožiukai“.

                  Vėliau, raginami Samantos ir Kasparo, mažieji skaičiavo savo žaisliukus:

,,Viens, du, trys ir keturi...

Kiek žaisliukų tu turi?

Sėdi lapė, stovi vilkas,

Po stalu – zuikutis pilkas...“

                  Suskaičiavę žaisliukus, jie prisiminė Vytautės Žilinskaitės pasaką ,,Kelionė į Tandadriką“. ,,Kas gi ta Tandadrika? Kuo ji ypatinga? O gi tuo, kad ją gali pasiekti tik klaidžiodamas – pradedi būdamas vaikas, o kai surandi, jau esi suaugęs, nes kelionėje aplankei daugybę kitų planetų, kuriose šio to pasimokei“, – smalsiesiems žiūrovams aiškino Samanta, kuriai pritarė Kasparas į sceną kviesdamas 4 klasės mokinukus, kurie žiūrovams dovanojo vaidinimą ,,Žaislų paradas”.

                  Šventės pabaigoje visi susirinkusieji pabuvojo tikroje pasakoje, kurią jiems pasekė patys mažiausieji mūsų mokyklos mokinukai – pirmokėliai – ir jų mokytoja, trumpam pavirtusi ragana. Aišku, ši pasaka, kaip ir visos kitos, baigėsi laimingai: vaikai sulaukė Kalėdų Senelio, kuris jiems negailėjo dovanų.

1 klasės mokytoja Rūta Venckevičienė

IMG_6606
IMG_6624
IMG_6636
IMG_6652
IMG_6700
1/5 
start stop bwd fwd